plen
HomeKompetencje NauczycielaZawody PrzyszłościNajlepsze PraktykiKontaktMateriały Multimedialne

Elektryk Instalacyjny

Elektryk Instalacyjny to zawód związany z montażem, konserwacją i naprawą instalacji elektrycznych w budynkach, obiektach przemysłowych oraz innych miejscach. Osoba pracująca w tym zawodzie jest odpowiedzialna za poprawne i bezpieczne podłączanie urządzeń elektrycznych, montaż oświetlenia, instalacji sieci elektrycznych oraz diagnozowanie i usuwanie usterek w instalacjach.

Kucharz Restauracyjny

Kucharz Restauracyjny to zawód związany z przygotowywaniem, gotowaniem i serwowaniem wysokiej jakości potraw w restauracjach, hotelach, kawiarniach oraz innych placówkach gastronomicznych. Osoba pracująca w tym zawodzie jest odpowiedzialna za tworzenie menu, przygotowywanie składników, kierowanie pracą zespołu kuchennego oraz dbanie o jakość i estetykę dań.

Opiekun Medyczny

Opiekun Medyczny to zawód związany z udzielaniem wsparcia i opieki pacjentom w placówkach medycznych, takich jak szpitale, przychodnie, domy opieki czy hospicja. Osoba pracująca jako Opiekun Medyczny asystuje personelowi medycznemu, pomaga w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych, monitoruje stan pacjentów oraz zapewnia im wsparcie emocjonalne i psychologiczne.

Programista Aplikacji Mobilnych

Programista Aplikacji Mobilnych to specjalista ds. tworzenia, projektowania i rozwijania aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety. Osoba pracująca w tym zawodzie zajmuje się kodowaniem, testowaniem i optymalizacją aplikacji, aby zapewnić użytkownikom wygodne i funkcjonalne doświadczenie mobilne.

Projektant Grafiki Komputerowej

Projektant Grafiki Komputerowej to osoba specjalizująca się w tworzeniu wizualnych elementów, grafik i ilustracji za pomocą narzędzi komputerowych. Zajmuje się projektowaniem materiałów promocyjnych, identyfikacji wizualnej, stron internetowych, interfejsów aplikacji, reklam oraz innych form wizualnej komunikacji.

Specjalista ds. Automatyzacji Produkcji

Specjalista ds. Automatyzacji Produkcji to osoba odpowiedzialna za projektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemów automatyzacji w procesach produkcyjnych. Zajmuje się wykorzystaniem zaawansowanych technologii i narzędzi, takich jak roboty przemysłowe, systemy sterowania i nadzoru, w celu optymalizacji procesów, zwiększenia wydajności i minimalizacji błędów.

Inżynier ds. Analizy Danych w Przemyśle

Inżynier ds. Analizy Danych w Przemyśle to profesjonalista zajmujący się zbieraniem, przetwarzaniem i analizą danych w celu identyfikacji wzorców, trendów i możliwości optymalizacji w procesach przemysłowych. Osoba pracująca w tym zawodzie wykorzystuje narzędzia i techniki analizy danych do podejmowania decyzji opartych na dowodach oraz usprawniania efektywności operacyjnej i produkcyjnej.

Technik ds. Druku 3D i Prototypowania

Technik ds. Druku 3D i Prototypowania to specjalista zajmujący się obsługą drukarek 3D oraz tworzeniem prototypów i modeli trójwymiarowych. Osoba pracująca w tym zawodzie jest odpowiedzialna za przygotowanie plików do druku, nadzorowanie procesu drukowania, obróbkę wydrukowanych elementów oraz testowanie i rozwijanie prototypów.

Ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa Przemysłowego

Eksperci ds. Cyberbezpieczeństwa Przemysłowego to profesjonaliści zajmujący się ochroną systemów informatycznych i sieci przemysłowych przed zagrożeniami cybernetycznymi. Osoby pracujące w tym zawodzie analizują, projektują i wdrażają środki ochrony, monitorują infrastrukturę przemysłową oraz reagują na incydenty związane z bezpieczeństwem.

Technologia 5G i Internet Rzeczy w Przemyśle

Zawód Technologii 5G i Internetu Rzeczy w Przemyśle obejmuje specjalistów zajmujących się wdrażaniem i zarządzaniem zaawansowanymi technologiami sieciowymi, w tym technologią 5G, oraz urządzeniami Internetu Rzeczy (IoT) w sektorze przemysłowym. Osoby pracujące w tym zawodzie projektują, implementują i monitorują infrastrukturę sieciową oraz urządzenia IoT w celu optymalizacji procesów przemysłowych.

Używamy ciasteczek na naszej stronie.

EDUKACJA

INTERNETOWA

FRIEP

Logo Funduszy NorweskichLogo Fundacji Terram Pacis

Kontakt

email: info@friep.pl

Fundacja Rozwoju Innowacyjności, Edukacji i Przedsiębiorczości

NIP: 6342945847
Sokolska 53/9
40-087 Katowice

O projekcie

Projekt Kompetencje przyszłości – dostosowanie do potrzeb rynku pracy korzysta z dofinansowania o wartości 106000EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest aktualizacja oferty kształcenia poprzez wymianę opinii i dobrych praktyk między organizacjami posiadającymi doświadczenie w zakresie zawodowego kształcenia młodzieży i osób dorosłych.